Pomóż Kubie, przekaż 1%

14-letni Jakub Legieżyński z Kraśnika Górnego zachorował na białaczkę limfatyczną. By wygrać z chorobą – potrzebuje naszego wsparcia. Każdy, kto pragnie wesprzeć walkę Kuby z chorobą, może przekazać 1% podatku na jego rzecz.

Zaczęło się niewinnie – pod koniec ubiegłego roku Jakub zachorował. Początkowo wszystkie objawy wskazywały na grypę. 6 stycznia br. oprócz osłabienia i gorączki pojawiło się powiększenie węzłów chłonnych i  wysypka. Tym razem Jakub odwiedził szpital. Jednak dopiero 16 stycznia, po wykonaniu badań krwi, chłopiec usłyszał diagnozę – białaczka limfatyczna. Obecnie Kuba przebywa w klinice we Wrocławiu. Tam w sterylnych warunkach poddawany jest kolejnym badaniom.

- Syn jest bardzo dzielny – mówi Mariusz Legieżyński, ojciec Jakuba. – Chyba nawet bardziej dzielny niż my. To on mówi nam, że wszystko będzie dobrze, że mamy być silni.

Obecnie rodzina Kuby – rodzice oraz siostra i brat – zbierają środki na leczenie oraz stworzenie choremu odpowiednich warunków, kiedy Jakub wróci już do domu.

Każdy, kto także chce pomóc chłopcu, może to zrobić i przekazać 1% podatku dochodowego na jego rzecz. Wystarczy, że w składanym zeznaniu podatkowym wpiszemy KRS Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka – 0000163366. Pamiętajmy, by w rubryce „Cel szczegółowy 1%” wpisać JAKUB LEGIEŻYŃSKI.

- Na razie długa droga przed nami, ale jesteśmy optymistami – dodaje pan Mariusz. – Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają oraz tym, którzy zdecydują się na odpis 1%.

(UG)

Kategorie: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image