Blamaż BKS-u w meczu z Łużycami

W swoim piątym już meczu kontrolnym BKS Bolesławiec po słabej grze uległ Łużycom Lubań 1:5 (1:2). Jedyną bramkę dla zespołu BKS zdobył Piotrek Dzięgleski.

Od początku spotkania to goście byli stroną dominującą, którzy wyszli na prowadzenie po celnym strzale z rzutu karnego. Łuzyce Lubań w upalnych warunkach lepiej wyglądali od zespołu BKS i zasłużenie do przerwy prowadzili 2:1.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i BKS Bolesławiec zszedł z murawy z bagażem pięciu straconych goli.

Jest to już trzecia porażka zespołu BKS w rozegranych dotąd pięciu meczach kontrolnych. Podopieczni Andrzeja Kisiela nie potrafią podjąć walki z zespołem występującym w Klasie Okręgowej. Czy jest zatem sens przystępowania do rozgrywek IV ligi dolnośląskiej?

Do startu ligi pozostało niewiele czasu, a działacze klubu nie potrafią skompletować składu na sezon ligowy. Zielono-czarnych nie będą już reprezentować chociażby: Michał Kapusz, Patryk Janiczak (obaj KP Brzeg Dolny), Jacek Bochnia, Marcin Kraśnicki (obaj Karkonosze Jelenia Góra), Daniel Ziółkowski (Piast Wykroty), Dominik Pazio (Dąb Stowarzyszenie Siedliska), Marek Dudka, Jakub Kosior, Radosław Pawlusiński, Mikołaj Czernatowicz.

Swój ostatni mecz sparingowy BKS Bolesławiec rozegra w piątek 7 sierpnia na wyjeździe z Orłem Zagrodno.