Dołącz do Skautów!

W Bolesławcu coraz energiczniej działają Skauci Europy: ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą, którą stanowią młodzi w wieku 18-26 lat i więcej wraz z udziałem dorosłych oraz rodziców.

Skauci Europy dzielą się na trzy gałęzie: wilczki (9-12 lat), harcerki i harcerze (12-17 lat), przewodniczki i wędrownicy (powyżej 17 lat). Skauci Europy to ruch uczący przez działanie. Skauci Europy to ruch istniejący w 20 krajach Europy, skupiający organizacje katolickie, protestanckie i prawosławne. Skauci Europy to ruch, w którym kultywuje się miłość do Ojczyzny wraz z miłością do innych narodów, tak właściwą duchowi chrześcijaństwa. W Polsce Skauci Europy (Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego) są uznani przez Konferencję Episkopatu Polski.

Zapraszamy młode osoby z Bolesławca i okolic do dołączenia do Skautów:

Gromada Wilczków, 9-12 lat:

  • spotkania dla dziewcząt odbywają się w soboty o godz. 10:00 w Szkole Pijarskej;
  • dla chłopców jest poszukiwany opiekun;

Drużyna Harcerzy, 12-17 lat:

  • spotkania dla dziewcząt odbywają się w soboty o godz. 10:00 w Szkole Pijarskiej;
  • spotkania dla chłopców odbywają się w soboty o godz. 11:00 w kościele na os. Kwiatowym;

Wędrownicy - Przewodniczki, od 2 klasy szkoły średniej.

Szczegółowych informacji udzielają:

  • ks. Dawid Kostecki - tel. 603 83 50 83;
  • ks. Piotr Marciniak - tel. 696 75 42 45;
  • Marta Borkowska - tel. 724 512 001;
  • Basia Brzozowska - tel. 516 064 971.

Skauci Europy współpracują ściśle z pozostałymi organizacjami harcerskimi w Polsce (ZHP, ZHR, SH), podejmując wspólne inicjatywy i służby przy różnych okazjach (np. uroczystości państwowe, Dzień Papieski). Wspólnie wszystkie organizacje harcerskie są tradycyjnie obejmowane honorowym patronatem przez Prezydenta RP.

Na gruncie międzynarodowym Skauci Europy są organizacją pozarządową biorącą aktywny udział w inicjatywach społeczeństwa obywatelskiego, mając status doradczy przy Radzie Europy, zabierając głos w sprawach młodzieży, rodziny i wychowania.

W Polsce Skauci Europy posiadają status Organizacji Pożytku Publicznego, które można wspierać 1% podatku.

Skauci Europy organizują międzynarodowe zloty skautowe Eurojam (Chateauroux - Francja 1984; Viterbo - Włochy 1994; Żelazko - Polska 2003; Francja 2014) oraz wielkie wędrówki przewodniczek i wędrowników Euromoot (Słowacja - Polska 2007). Skauci Europy uczestniczyli w wolontariacie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z największą liczbą wolontariuszy spośród organizacji harcerskich działających w Polsce

Zapraszamy na oficjalną stronę skauci-europy.pl i do polubienia profilu na facebooku https://www.facebook.com/SEjeleniagora

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image