Każde życie jest bezcenne

Niedziela 26-go czerwca była w Bolesławcu dniem Rodziny. Wydarzenie trwało 6 godzin, składało się na nie: Msza święta, Marsz, koncert i rodzinny piknik przeplatany meczem piłki nożnej.

"Każde życie jest bezcenne" - pod takim hasłem jednoczyli się bolesławianie i goście z innych miejscowości naszego regionu. Podczas sumy w Bazylice Mniejszej, usłyszeliśmy, by myśleć nie tylko globalnie, ale aby skupić się na swoich najbliższych - Pijar o. Piotr Wiśniowski w czasie kazania wyraził to w prostych słowach:

Czy masz pomysł na swoje małżeństwo, na swoje dzieci... Jakoś to będzie? Nie ma być jakoś, ma być pięknie, ma być dobrze, ma być święcie! Dziś módlmy się - manifestujmy nie w imię "jakiejś" rodziny, idźmy w imię, w obronie swoich własnych rodzin.

dsc_3772.jpg

Po Mszy, ponad 100. osobowa grupa przeszła ulicami Bolesławca na os. Kwiatowe. Drodze towarzyszyły śpiewy, przeplatane okrzykami: "Uśmiech malucha dodaje ducha", "Aborcji nie chcemy - dzieci szanujemy" - podczas trasy swoim słowem towarzyszył zebranym ks. Dawid Kostecki.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa osoby idące w marszu przywitał proboszcz ks. Józef Hupa. W świątyni odbył się koncert i konferencja: „Obudź się! Możesz więcej” charyzmatycznego franciszkanina o. Łukasza Buksy. Duchowny swoim śpiewem rozruszał zgromadzonych, przypominał jak wiele możemy osiągnąć ufając Bożej łasce, mówił także o tym aby doceniać to co mamy, aby wykorzystywać nasze talenty.

dsc_3923.jpg

Dzień zakończył rodzinny mecz piłki nożnej, syty poczęstunek, odbyła się także prezentacja broni Koła Strzeleckiego z Warty Bolesławieckiej. To rodzinne spotkanie zostało przygotowane przez: Stowarzyszenie Aktywni, Zespół Szkół Zakonu Pijarów, Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Stowarzyszenie Rodzina Polska, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Tego dnia zbierano podpisy poparcia projektowi ustawy na rzecz zmiany ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks Karny - więcej na ten temat na stronie www.stopaborcji.pl

dsc_4121.jpg

Organizatorzy w szczegóły sposób dziękują: Państwu Annie i Januszowi Chudyba, PHU Marszałek S.J. Renata i Krzysztof Marszałek i Stowarzyszeniu Ziemia Bolesławiecka. Jak i wszystkim ludziom dobrej woli pomagającym przy organizacji marszu, w tym młodzieży, która bardzo sprawnie poprowadziła przemarsz - oddajmy głos młodym:

Kacper, lat 21,

"Marsz dla Życia i Rodziny" jest dla mnie czymś ważnym, chcę pokazać sobie jak i innym, jak cenne jest życie i jak piękna jest rodzina, warto było wyjść na ulicę i pokazać innym, że jest nas więcej i jak ważne jest, aby te dwie wartości chronić i pielęgnować, bo dziś w Polsce czy na Świecie życie jest bardzo źle traktowane (aborcja), a rodziny są rozwalane... Pokażmy każdemu, jak bardzo nam na tym zależy - chrońmy, co piękne i Boże!

Karol, lat 20,

W "Marszu Dla Życia" uczestniczę już od 3 lat. Jest to wspaniałe doświadczenie, które pozwala mi jeszcze lepiej zrozumieć, jak cennym darem jest życie. Oby więcej takich akcji organizowanych było nie tylko przez Kościół, ale i przez państwo.

Monika, lat 18,

Kiedy usłyszałam o Bolesławieckim Marszu, chętnie zaangażowałam się w jego organizację. Razem z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży pomogliśmy w rozwieszaniu plakatów, jako porządkowi i rozdając wiatraczki w czasie marszu. Wartości rodziny i obrony życia od poczęcia są dla mnie bardzo ważne, dlatego postanowiłam się przyłączyć. Bardzo podobało mi się kazanie o. Piotra podczas mszy św., który przypomniał nam, że nie tylko modlimy się o zaprzestanie aborcji, ale także powinniśmy walczyć o jak najlepsze relacje w rodzinie, w swojej własnej rodzinie.

>Choć może frekwencja nie była zbyt duża, to jednak ludzie, których spotykałam byli bardzo pozytywnie nastawieni, szli w Marszu z uśmiechem, z radością śpiewając na cześć Pana i modląc się o poszanowanie wartości życia i rodziny. Chcieliśmy pokazać, że rodzina nie jest nam obojętna i nie chcemy bezczynnie pozwalać na zabijanie niewinnych dzieci.

Marsz zakończył się na os. Kwiatowym, gdzie przywitał nas tamtejszy proboszcz i czekał na nas o. Łukasz Buksa z koncertem i konferencją „Obudź się! Możesz więcej”. Ojciec przypominał nam, jak wiele możemy zrobić, jeśli zaufamy Bogu i zdamy sobie sprawę, że są koło nas inni ludzie, oraz co robić, aby przeżyć nasze życie jak najlepiej. Na koniec był także piknik i grill, gdzie można było się posilić przepysznymi bułeczkami i kiełbasami oraz czymś słodkim.

Wróciłam do domu bardzo zadowolona, że mogłam zrobić coś dobrego, i przepełniona Bożą radością. :)

dsc_3797.jpg

Kategorie: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image