Luter i rewolucja protestancka - projekcja filmu

Nowy film Grzegorza Brauna pokazujący prawdziwe oblicze reformacji. Już 14 kwietnia, w najbliższą sobotę, film zostanie wyświetlony w auli Szkoły Pijarskiej w Bolesławcu. Wszystkich zapraszamy na godzinę 20.30.

Historia, która po dziś dzień jest niezrozumiała i często przekłamana. Dzieło w 100% powstało niezależne, powstaje tylko dzięki wsparciu przyjaciół i darczyńców. Jest to film dokumentalny o reformacji który w całościowy sposób nakreśla tło i kontekst wydarzeń z XVI w. 

Film powstaje w związku z 500 rocznicą reformacji. Długość trwania to ok 80 min. Nagrywany w 9 krajach (Austria, Czechy, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy), ponad 30 rozmówców, profesjonalna animacja komputerowa. Przede wszystkim zaś przemilczane fakty i historie wykreślone z podręczników. Opowieść o wydarzeniach sprzed stuleci zmierzać będzie do wskazania współczesnych, trwających po dziś dzień skutków rewolucji protestanckiej – echa wydarzeń sprzed pół tysiąca lat, dewastujące skutki „fali uderzeniowej" protestantyzmu wskażemy w horrorach i absurdach XX/XXI stulecia.

 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image