RELACJA LIVE: Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

Witamy Państwa ze stadionu KGHM Zagłębia Lubin! Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE za pośrednictwem naszego portalu.

Chcesz być na bieżąco? Odśwież stronę co 2 minuty!

• 90)_+3' Sedzia kończy spotkanie. 2-2.
  • Sędzia dolicza 2 minuty.
  • 88' Okres spokojniejszej gry obu drużyn. Zagłębie próbuje szarpać, rozgrywa jednak akcje wolno, przewidywalnie i dość ospale. Wisła liczy na szybką kontrę i błysk talentu Małeckiego.
  • 81' Wisła powinna drugi raz w tym meczu mogła prowadzić! Kolejny raz fatalnie zachował się Polacek. Brożek nie wykorzystał jednak wybornej okazji.
  • 77' Stokowiec wprowadził ostatnią korektę w składzie: za Janoszkę wszedł Jakub Tosik. Obrońca Zagłębia w wyniku straty bramki będzie musiał grać na skrzydle. Po chwili Wdowczyk wpuszcza Cywkę w miejsce Popović.
  • 76' GOL! Fatalny błąd Polacka. Bramkarz miedziowych łapał zbyt głębokie dośrodkowanie Wisły. Rzucił się z piłką na ziemię, złapał w ręce, ale ta wyślizgnęła mu sie bokiem. Jakub Bartosz musiał tylko wbić piłkę do pustej bramki.
  • 73' Sadlok "ni z gruchy, ni z pietruchy" uderza potężnie w okienko bramki Polacka. Ten jednak fenomenalnie rzuca się na piłkę i paruje ją na rzut rożny.
  • 71' Tym razem faulowany Woźniak. Wtóry raz do piłki podchodzi "Figo". Tym razem jednak dośrodkowuje wręcz doskonale na głowę Janoszki. Ten celnie uderza obok nieporadnego Załuski. Wszyscy się cieszą, tylko jest jeden problem: spalony. A konkretnie Janoszka był na ofsajdzie.
  • 69' Trener Wdowczyk decyduje się na podwójną zmianę: schodzą Boguski i Ondraszek, a wchodzą Zachara i Bartosz.
  • 67' Kolejny raz Janoszka faulowany. Kolejny raz zawodnik w w białym stroju dostaje żółtą kartkę. Kolejny raz do piłki podchodzi Starzyński. I też kolejny raz nieudanie wykonuje stały fragment gry. Powtórka z rozrywki.
  • 62' Janoszka urywa się powolnemu Urydze. Ten jednak ma w zanadrzu jeszcze jedno zagranie: faul. Wykorzystuje tego wątpliwego "asa", za co też dostaje żółtą kartkę. Z rzutu wolnego uderza "Figo" Starzyński, choć słowo uderza wydaje się zbyt dosadne. Zdecydowanie za słabo i jeszcze mniej celnie.
  • 62' Wisła wydaje się otrząsać z szoku, w który wpadła na początku drugiej połowy.
  • 59' Drużyna z Krakowa skonstruowała pierwszą, dobrą akcję. Jović zagrał długie podanie krosowe na drugą stronę boiska do Małeckiego, "Mały" piłkę przyjął, odegrał, nie wiedział jednak, że odgrywa do słabo dysponowanego dzisiaj Ondraska. Czech uderzył wysoko w pustą trybunę sektora G.
  • 55' Drużyna z Lubina przed kolejną szansą! Najpierw Nespor dostaje dokładną piłkę na prawe skrzydło, wbiega w pole karne, ale nie decyduje się na strzał i wycofuje futbolówkę do tyłu. Następnie w doborowej sytuacji znalazł się po raz kolejny Woźniak. Przed sobą miał tylko Załuskę, ale tym razem bramkarz białej gwaizdy wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.
  • Zawodnicy z Lubina ewidentnie nie zamierzają na tym poprzestać i bronić wyniku. Konstruują kolejne akcje, a zagubiona Wisła cofa się coraz bliżej bramki strzeżonej przez Łukasza Załuskę.
  • 48' GOOOL!!! Kolejną bramkę zdobywa Arkadiusz Woźniak! Napastnik miedziowych holował piłkę i, z braku innych możliwości, zdecydował się na strzał. Źle ustawiony Załuska odprowadził tylko piłkę wzrokiem, a ta postanowiła wlecieć aż do siatki wiślaków. Zagłębie 2, Wisła 1.
  • Pierwsza groźna akcja Zagłębia. Za słabo jednak strzela Piątek
  • 46' Zaczynamy drugą połowę spotkania!
  • W przerwie trener Stokowiec dokonał dwóch zmian w składzie: za Janusza wszedł Starzyński, a Jagiełłę zmienił Kubicki
  • Do przerwy mamy remis 1-1.
  • 45+1' GOL!!! Woźniak uderza głową obok bezradnego Załuski. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Janusa. Sędzia Stefański kończy pierwszą połowę.
  • Woźniak zabrał się z piłką do lini końcowej, ale w sukurs przyszedł mu Małecki. A że wykorzystał do tego niedozwolone zagranie... "Rzut wolny.
  • 45' Na boisku nie dzieje się za wiele. Raz Wisła zbliża się pod pole karne Zagłębia, by za chwilę oddać piłkę miedziowym. Obie drużyny oczekują chyba już na przerwę.
  • 41' Z 30 metra uderza Boban Jović. Uderzenie okazało się jednak zbyt słabe, by sprawić probley Polackowi.
  • 39' gra ewidentnie straciła tempo. Jeszcze kilka minut temu byliśmy świadkami huraganowych akcji zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Teraz obserwujemy mozolne próby konstruowania akcji gospodarzy.
  • 37' faulowany Pietrzak. Rzut wolny dla Wisły.
  • 32' Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowuje Małecki, ale Woźniak oddala zagrożenie. Janoszka wychodzi z kontrą, holuje piłkę, zagrywa do boku do pędzącego Janusa. Skrzydłowy odgrywa Todorovskiemu, który posyła piłkę w trybuny. Zmarnowana szansa lubinian.
  • 28' Wisła ciągle w natarciu. Zagłębie próbuje akcji zaczepnych, ale brakuje pomysłu na grę. Podopieczni Dariusza Wdowczyka nie będą dzisiaj łatwym łupem dla "miedziowych"
  • Mieliśmy małe problemy techniczne ale już wracamy na murawę Dialog Areny w Lubinie
  • 14 minuta - 0:1 - Bramkę dla Wisły pięknym strzałem zza pola karnego zdobył Brlek.
  • 12' Zagłębie ma problem z konstruowaniem składnej akcji.
  • Pierwsze minuty z lekką przewagą Wisły.
  • 1 minuta - Zaczynamy!
  • Dzisiaj sektor G - najzagorzalszych kibiców - jest zamknięty, jednak na stadionie nie zabraknie żywiołowego dopingu.

Składy na dzisiejsze spotkanie Miedziowych z Białą Gwiazdą przygotowali trenerzy Piotr Stokowiec i Dariusz Wdowczyk.

KGHM Zagłębie: Polaćek - Todorovski, Jach, Guldan, Dzwiniel - Piątek, Jagiełło - Janus, Woźniak, Janoszka - Woźniak. Ławka rezerowych: Forenc, Kubicki, Madera, Papadopulos, Buksa, Starzyński, Tosik.

Wisła Kraków: Załuska - Jović, Uryga, Sadlok, Pietrzak - Brlek, Popović - Boguski, Małecki - Brożej, Ondrasek. Ławka rezerowych: Miśkiewicz, Żemło, Drzazga, Bartosz, Cywka, Zachara, Kujawa. (Zagłębie Lubin S.A. / wboleslawcu.pl)