Usta milczą, dusza śpiewa

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu i Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego zapraszają na koncert świąteczny pt. „Usta milczą, dusza śpiewa”. Na scenie wystąpią polscy artyści operowi: Elżbieta Małgorzata Mach (sopran), dr Jacek Szymański (tenor) i Wiktor Szymajda (fortepian), którzy zabiorą słuchaczy do cudownego świata muzyki operetkowej i  musicalowej, pełnego przepięknych duetów miłosnych. Usłyszymy najsłynniejsze arie z dzieł takich jak „Księżniczka czardasza”, „Księżna cyrkówka”, „Wesoła wdówka”, „Cygańska miłość” czy „Baron cygański”. A ponieważ zbliżają się Święta, w repertuarze nie zabraknie nie także polskich kolęd i pastorałek.

Artyści wystąpią w kostiumach scenicznych, śpiewając z akompaniamentem fortepianu, bez elektronicznych podkładów muzycznych. Koncert poprowadzi dr Jacek Szymański.

Elżbieta Małgorzata Mach - absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Zofii Grajnert.         Dyrektor artystyczny "Ślężańskich Dni Muzyki". Koncertowała w Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii i Norwegii pod batutą dyr. Marka Tracza. Więcej informacji o artystce na stronie Teatru Otwartego.

Jacek Szymański - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego wybitnej śpiewaczki maestry Haliny Mickiewiczówny. Brał udział w licznych tournée zagranicznych z polskimi filharmoniami i operami, m.in.: w Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Francji, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech i Kanadzie. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża”, w ramach którego zajmuję się reżyserią i inscenizacją spektakli operowych oraz projektowaniem scenografii i kostiumów. Więcej informacji o artyście na stronie Teatru Otwartego, a z jego głosem można zapoznać się na kanale YouTube.

 

Teatr Stary

9 grudnia 2017

godz. 19.00

wstęp wolny

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image