Warsztaty muzyczne - świadectwo

Jan Paweł II zachęcał: Trzeba modlić się do Boga nie tylko formułami poprawnymi teologicznie, ale również w sposób piękny i dostojny. Wspólnota chrześcijańska musi dokonać rachunku sumienia, aby w coraz większym stopniu powracało do liturgii piękno muzyki i śpiewu.

"Życie zwycięży" - to słowa, które wskazywały cel ku jakiemu podążał - w Niedzielę Palmową 29 marca 2015r. - VII Legnicka Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorem wydarzenia - w którym wzięło udział ponad dwa tysiące osób, było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej, świętujące w ten sposób XXX Światowe Dni Młodzieży.

Kulminacyjnym momentem dnia była Msza Święta, pod przewodnictwem Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Odprawiona została w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie zakończyliśmy naszą manifestację. Po Eucharystii organizatorzy poczęstowali uczestników symboliczną "bułką słodką" i odbył się koncert - którego motywem przewodnim były błogosławieństwa.

Trzydniowe warsztaty muzyczne - poprzedzające niedzielny koncert, była to niepowtarzalna okazja do poprawienia swoich umiejętności wokalnych. Uczestnicy mieli szansę współpracować ze znanymi i doświadczonymi muzykami - Hubertem Kowalskim i Pawłem Bębenkiem. Zgromadzeni wierni wysłuchali m.in. oficjalnego hymn Światowych Dni Młodzieży 2016 - ,,Błogosławieni miłosierni’’.

Weronika Kobyłecka: Te trzy dni, które spędziłam wraz z moimi koleżankami i kolegami podczas tegorocznych warsztatów muzycznych minęły mi bardzo szybko, dlatego już teraz odliczam czas do następnego spotkania. Było to dla mnie nowe doświadczenie, ponieważ nigdy wcześniej nie brałam udziału w takich zajęciach, ale jestem bardzo zadowolona i pozytywnie zaskoczona profesjonalnym przygotowaniem i prowadzeniem warsztatów. Najbardziej satysfakcjonuje mnie fakt, że mogłam pracować pod okiem Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka, którzy nauczyli mnie wielu rzeczy i pokazali, że muzyka ma przede wszystkim trafiać i przemawiać do ludzkich serc. Uważam, że warto korzystać z takich okazji, które umożliwiają rozwinięcie swoich talentów i ciągłe doskonalenie się w tym co lubimy robić najbardziej. Muzyka to piękna forma modlitwy i uwielbienia Boga - kto śpiewa ten dwa razy się modli.

Ola Łowicka: W Warsztatach Muzycznych wzięłam udział po raz drugi. Bardzo lubię śpiewać i uważam, że jest to piękny sposób modlitwy i wielbienia Boga. Przygotowania do koncertu trwały tylko 3 dni, ale bez wątpienia był to dla mnie czas, który bardzo dużo mi dał. Zdobycie nowych umiejętności wokalnych to jedno, ale bardzo ważne było to, aby wiedzieć o czym i dla kogo się śpiewa. Warsztaty zakończyły się koncertem, podczas którego nie zabrakło łez wzruszenia również wśród śpiewających. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych Warsztatach Muzycznych za rok!

(wboleslawcu/Weronika Kobyłecka)

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image