Wygrana piłkarzy KS Kolonia

W XVII kolejce podejmowaliśmy na stadionie miejskim drużynę z Dąbrowy Bolesławieckiej.

Mecz rozpoczęliśmy w bardzo dobrym stylu i już po 10 minutach objęliśmy prowadzenie po ładnej akcji Piotra Bodziocha. Niestety były to dobre złego początki bo po wyjściu na prowadzenie zamiast iść za ciosem oddaliśmy inicjatywę drużynie gości, co szybko się zemściło strata dwóch bramek. Na nasze szczęście goście jeszcze przed przerwą nie potrafili dobić naszej drużyny pomimo rzutu karnego który spektakularnie przestrzelili.

W drugiej połowie meczu po wejściu nowych zawodników i dokonaniu roszad w składzie nasz zespół przejął inicjatywę, akcje naszej drużyny były coraz groźniejsze. W 60 minucie Piotr Lesiuk zostaje sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazuje wapno. Do piłki podchodzi Marcin Wejk i jest remis, niestety sędzie nakazuje powtórkę karnego, na szczęście Marcin wytrzymuje wojnę nerwów i po raz drugi pakuje piłkę do siatki, tym razem sędzie wskazuję środek boiska.

Po wyrównaniu nie zwalniamy w 70 minucie kopia akcji z 60 minuty tym razem Mirosława Markowskiego jest faulowany w polu karnym. Marcin Wejk wykonuje po "profesorsku" rzut karny i prowadzimy 3:2. Goście próbują odmienić wynik spotkania ale ich ataki nie są już tak groźne jak w pierwszej połowie. Wynik ustala w 88 minucie świeżo wprowadzony na boisko Wojciech Szkadunu i zwycięstwo staje się faktem.