Zaduszki bluesowe

Stowarzyszenie „Blues nad Bobrem” zaprasza na tradycyjne zaduszki bluesowe z udziałem Śląskiej Grupy Bluesowej. To elita polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Tym razem wyjątkowy i jednorazowy skład:

Leszek Winder (gitara) – gitarzysta i kompozytor, jedna z czołowych postaci śląskiego środowiska muzycznego. Nagrał szereg płyt autorskich w tym wiele złotych. Jest laureatem Fryderyka, prestiżowej nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Gra w zespołach Krzak, Śląska Grupa Bluesowa i Czarny Pies. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę blues i rock w branżowych plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).

Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) – charyzmatyczny perkusista zespołów Dżem oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek i wielu innych. Współtworzył i nagrał wszystkie znane utwory grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. Od wielu lat mieszka w Bieszczadach w domu zbudowanym na zbiorniku Solina.

Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) – gitarzysta, multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem......

Z zespołem gościnnie wystąpią:

Joanna Kaniewska (wokal) – wystąpiła na większości festiwali bluesowych, zdobyła wiele nagród i wydała dwie płyty. W ankiecie Blues Top od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce wokalistek bluesowych.

Agnieszka Łapka (wokal) – przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową.

Jan Gałach – skrzypek, multiinstrumentalista. Muzyk ze świetną techniką, wyobraźnią muzyczną i olbrzymim dorobkiem. Kompozytor i aranżer. Wielokrotny laureat licznych rankingów muzycznych. Lider zespołu Jan Gałach Band. Od wielu lat jest uważany za najlepszego skrzypka bluesowego.

Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) – jeden z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.

Michał Kielak (harmonijka) - muzyk rozchwytywany i niezwykle lubiany. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. W ankiecie Blues Top od wielu lat najlepsza harmonijka.

Teatr Stary

3 listopada 2018

godz. 20.00

Bilety: 50 zł do nabycia w Biurze Podróży "Perfekt" (ul. Sierpnia '80 7/9, tel. 75 732 02 12) oraz Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej (BOK-MCC, pl. Piłsudskiego 1C).

Kategorie: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image