Spektakl "Cudaczek Wyśmiewaczek"

Teatr Stary zaprasza dzieci na przedstawienie „Cudaczek Wyśmiewaczek” w wykonaniu wrocławskiego Teatru na Ostrowie. Jest to zabawna współczesna opowieść o pokonywaniu własnych słabości. Inspiracją dla spektaklu jest kultowa książka Julii Duszyńskiej o tym samym tytule. Bohaterka spektaklu – Zuzia to dziewczynka, która na wszystko się obraża. Dzieje się tak za namową małego skrzata, Cudaczka Wyśmiewaczka.

Cudaczków na świecie jest wielu i są bardzo różni. Wyglądają też bardzo różnie. Najprościej można ich podzielić na mniej i bardziej złośliwych. Ci mniej złośliwi mają jedynie nosy jak baryłki, a ci najzłośliwsi szpiczaste uszy. Żywią się złością, grymasami i obrażonymi minami dzieci. Gdy zachowanie Zuzi staje się nieznośne, nieoczekiwanie w jej życiu pojawia się niecodzienny gość…

Spektakl zachwyca kunsztem aktorskim, urokliwą scenografią i wielością form lalkarskich. Natomiast piękne piosenki i mądre przesłanie sprawią, że każdy pokocha tę opowieść.

Występują:

Ewelina Niewiadowska, Magdalena Mielczyk, Karolina Szczepanowska oraz Tomasz Lipka

Reżyseria: Kinga Maciejewska

Muzyka: Przemysław Michalak

Kostiumy: Małgorzata Bekalarska

Choreografia: Ola Osowicz

Teatr Stary

3 grudnia 2016, godz. 13.00 i 15.00

Wstęp bezpłatny – obowiązują wejściówki, które można otrzymać w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu przy ul. Grunwaldzkiej 5 w godz. 9-17.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image