blog naczelny - blog

Przyjdź na mecz, w bolesławieckiej koszulce Zagłębia!

Bolesławiecki Fan Club Zagłębia Lubin prowadzi akcję "kolorowania Bolesławca w pomarańczowe koszulki" - każdy może nabyć koszulkę za jedyne 30zł.

Szczegółowych informacji odnośnie zakupu udzielają osoby związane z Fan Clubem, zamówienie można także złożyć poprzez profil facebookowy - www.facebook.com/FcBoleslawiec
---

Nie odkładaj macierzyństwa na potem!

Startuje kampania „Nie odkładaj macierzyństwa na potem!” Fundacji Mamy i Taty, poruszająca temat opóźniania decyzji o pierwszym dziecku. Decyzje o macierzyństwie zapadają dziś coraz później. Statystyczna Polka rodzi pierwsze dziecko w wieku przeszło 27 lat, choć jeszcze dekadę temu były to 23 lata.

Fundacja Mamy i Taty zleciła Grupie badawczej IPSOS badania społeczne diagnozujące przyczyny tego zjawiska oraz rozpoznające czynniki, dzięki którym staje się ono powszechne. Jednym z nich, zidentyfikowanych w badaniach, jest antykoncepcja hormonalna.

Rodzina dziećmi silna! Przygotowania do Marszu Dla Życia

W niedzielę 31 maja bolesławieckimi ulicami przejdzie "II Marsz dla Życia i Rodziny", mottem przewodnim będą słowa Świętego Jana Pawła II:

Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera.

PROGRAM:

Znicze pod komendą policji - ku pamięci Dawida

Dawid, 27-letni kibic Concordii Knurów, został śmiertelnie postrzelony przez policjanta z broni gładkolufowej, gdy wtargnął na płytę boiska podczas meczu z Ruchem Radzionków. Dziś w Knurowie odbył się jego pogrzeb.

W Bolesławcu, kibice Zagłębia w geście pamięci i wyrażenia swojej dezaprobaty na sposób działania policji, zapalili symboliczne znicze przy budynku komendy policji i odmówiili modlitwę za duszę zmarłego.

Trzeci Legnicki Marsz dla Życia

"Zwyciężamy Miłością" - te dwa słowa wskazywały cel ku jakiemu podążał w Niedzielę Palmową 17 kwietnia 2011r.- III Legnicka Marsz dla Życia. Organizatorem spotkania było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej, świętujące w ten sposób XXVI Światowe Dni Młodzieży.

Przemarsz ulicami Legnicy miał za zadanie upowszechnienie wiedzy na temat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającej na codziennej modlitwie wstawienniczej - o ocalenie od śmierci dziecka zagrożonego aborcją (znanego jedynie Bogu).

Polonia z Wilna prosi o pomoc!

Polacy mieszkający na Litwie proszą o pomoc... Wilno to piękne miasto, liczące ponad 500 tys. mieszkańców z tego około 16% stanowią POLACY! Klub "Polonia Wilno" to nie tylko "sport", ale przede wszystkich ośrodek integrujący i dbający o dobro naszych Rodaków na Litwie.

Zagłębie Lubin - fotografie 2014

W roku 2014 Zagłębie Lubin spadło z ekstraklasy i fakt że zanotowało finał Pucharu Polski - w niczym nie łagodzi klęski sportowej. Przyjrzyjmy się zatem temu co działo się w kibicowskim świecie - a tam było dużo lepiej!

Na wiosnę czeka nas dalszy bój o najlepszą z lig ;-) Mecze u siebie: Wigry Suwałki, Pogoń Siedlce, Olimpia Grudziądz, Dolcan Ząbki, GKS Tychy, Widzew Łódź, Termalica Bruk-Bet Nieciecza. 

Być kochanym – aby kochać

Kochaj siebie, aby móc kochać innych, a prawdę o Bogu głoś tam gdzie najtrudniej – czyli wśród znajomych – w rodzinie. Wokół tych dwóch zagadnień przebiegło kolejne z cyklu Małych Spotkań Młodych – organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej, którego opiekunem jest ks. Janusz Wilk.

Życie to nieustanna pogoń za dobrym kadrem

Gdy 500 młodych osób postanawia kilka ostatnich dni wakacji spędzić w ciszy, skupieniu, modlitwie oraz na trudnych rozmowach, to wiedz, że dzieje się coś dobrego!

Smrk 1124

Blisko, tanio, spokojnie i nie tłoczno... Na dwie godziny marszu, 7,5 km - jest asfalt jak i kamienie, po deszczu śliskie.

Strony