Maciej Małkowski - blog

Dziękuję za 6 lat, czyli czas na zmiany

Kiedy sześć lat temu, z woli moich Koleżanek i Kolegów ze Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka, obejmowałem funkcję wiceprezesa ZB wierzyłem, że Stowarzyszenie może jeszcze skuteczniej i efektywniej wspierać potrzebujących bolesławian i mieszkańców gmin naszego powiatu. Dziś, po latach pracy z satysfakcją widzę, że nam się to udało.

O nowej koalicji...

Myśli kilka, dlaczego poza układem.

Ziemia Bolesławiecka nie godziła i nie godzi się na koalicję scementowaną funkcją etatowego członka Zarządu Powiatu. Nie będziemy wspierać starego układu, bo szanujemy mieszkańców, dzięki którym zdobyliśmy mandat radnego. Ci którzy sprzeciwiali się takiemu układowi dzisiaj go firmują.

Upadek

To jedno krótkie słowo całkowicie oddaje atmosferę, a przede wszystkim sposób w jaki władze powiatu zorganizowały tzw. „konsultacje społeczne” w sprawie poprawy warunków nauczania w Szkole Specjalnej.

Czas na zmiany?

Od kilku miesięcy atmosfera w bolesławieckim Starostwie Powiatowym, a szczególnie podczas sesji Rady Powiatu jest inna. Urzędnicy, radni a także znajomi i mieszkańcy naszego powiatu mniej lub bardziej skrycie komentują aktywność starosty w związku z jego chorobą. I choć sam starosta stara się na tyle, na ile zdrowie pozwala, to bez wątpienia jego absencja nie pozostaje bez wpływu na aktywność Powiatu i zachowania pewnych środowisk; szczególnie, że całość dusi się w politycznym sosie własnym.

Gentelmen's agreement

W barwach disco-polo?

W jaki sposób bolesławianie mają poprawnie eksponować barwy Bolesławca, skoro sam Statut Miasta wprowadza w błąd w tym zakresie?

Maciej Małkowski - Pytania o szkołę specjalną

Temat zaniechania budowy Szkoły Specjalnej przez władze powiatu budzi wiele kontrowersji i rodzi wiele pytań, nie tylko w kontekście niezdarnie przygotowywanej tzw. „reorganizacji” powiatowej oświaty, ale również w zakresie gospodarowania publicznymi pieniędzmi.

Najbliższa sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego planowana jest na 17. grudnia br. Jednym z ważniejszych tematów posiedzenia będzie zapewne przyjęcie zaproponowanego przez Zarząd Powiatu budżetu tego samorządu na 2016r. Pojawi się zatem szereg pytań o nowe zadania i finanse.

"Prawda do kłamstwa jest podobna z twarzy"

Nabiera na sile kryzys związany z przygotowaniem tzw. „reorganizacji” powiatowej oświaty. Potęgują go enigmatyczne komunikaty płynące ze Starostwa, które zamiast sytuację uspokajać – tylko eskalują kolejne problemy.

Wiesław jest taki jak zawsze

Ten wpis nie będzie kolejną agitką w stylu: „Głosuj na niego, to będzie Ci się żyło lepiej”. Ten wpis nie będzie o programach wyborczych, gospodarce i finansach w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych, itp. Ten wpis będzie o moim znajomym – Wiesławie Ogrodniku.

Podatek od mrzonek

„Zależy nam na wychowankach Szkoły Specjalnej, dlatego wybudujemy im nową szkołę”. Tego typu deklaracje płynęły z dość kosztownie wyremontowanego okrąglaka mniej więcej co 4 lata w rytmie wyznaczanym przez kolejne wybory. Płynęły także z nowej siedziby Starostwa przy ul. Armii Krajowej… Płynęły.

Więcej rozum niż siła

Generalnie oficjalne reakcje na czyjeś wyjęte z kapelusza interpretacje pewnych faktów zaczyna się od słów „Z wielkim zdumieniem przyjąłem / przyjęliśmy…” itd., itp. Ja napiszę inaczej i krócej.

Strony