Poświęcenie kościoła w Łaziskach [FOTO]

To była jedna z najważniejszych chwil dla mieszkańców Łazisk. W piątkowe popołudnie, 7 października, Biskup Legnicki - prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski poświecił tutejszą świątynię.

Od kilku lat mieszkańcy wsi pragnęli spełnić marzenie własne i księdza proboszcza - Ludwika Maciaka - chcieli wyremontować kaplicę. Dzięki zaangażowaniu członków wspólnoty oraz wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź marzenie to spełniło się. O tym, jak ważną rolę świątynia odgrywała i odgrywa w ich życiu, mówiła Grażyna Łucka - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bolesławiec, ale przede wszystkim mieszkanka Łazisk. Przypomniała bowiem zebranym, że kaplica powstawała pracą i wysiłkiem przybyłych na te ziemie 70 lat temu ludzi, którzy z potrzeby serca stworzyli to miejsce wspólnej modlitwy. Wspominał o tym również ks. Ludwik Maciak, który dodał, że mimo upływu lat zaangażowanie mieszkańców wciąż jest ogromne.

Pokropienie przez Biskupa Legnickiego - prof. dr hab. Zbigniewa Kiernikowskiego kościoła poprzedzone było poświęceniem wody. Namaszczono również ołtarz i ściany kościoła oraz okadzono je. Dopiero wtedy świątynię wypełniło światło i miała miejsce liturgia eucharystyczna. Na koniec Biskup pobłogosławił wszystkich wiernych. Dodatkowo w Homilii zwrócił się do mieszkańców wsi ze słowami, by pamiętali, że kościół tworzą ludzie, jego fundamentem jest wiara i Chrystus, a piękna świątynia to tylko dodatek.

Piątkowa uroczystość była niezwykle doniosła, ale towarzyszyła jej rodzinna atmosfera. Wszystkim zaangażowanym w prace przy remoncie oraz wszystkim darczyńcom w imieniu mieszkańców Łazisk dziękujemy.

(Gmina Bolesławiec)

Komentarze

piekna uroczystosc

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image