Bóg, rodzina, miłość - wygrana!

W niedzielę 31 maja ulicami Bolesławca przeszedł II Marsz dla Życia i Rodziny, hasłem które prowadziło zgromadzonych były słowa Świętego Jana Pawła II: "Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera".

Marsz rozpoczął się po południu, Mszą św. w parafii pw. św. Cyryla i Metodego. Po Eucharystii, kilkaset zgromadzonych osób wyruszyło w kierunku parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Cztery banery ukazujące jak rozwija się - wygląda dziecko w łonie matki w kolejnych tygodniach życia, transparent ze słowami Jana Pawła II: "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości" - towarzyszyły uczestnikom przez całą drogę. W Rynku, Marsz zatrzymał się na kilka minut i część uczestników wykonała spontanicznie "taniec belgijski".

Podczas całego dnia prowadzono promocję "Światowych Dni Młodzieży 2016" - w przyszłym roku Bolesławiec będzie gościł setki młodych ludzi z różnych zakątków świata, wolontariusze bolesławieckiego campusu, zachęcali do żywego zaangażowania w to wielkie wydarzenie, którego ukoronowaniem będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem na krakowskich błoniach - więcej informacji www.wboleslawcu.pl/sdm

Marsz zakończył koncert zespołu New Life'm, którego wokalistka Agnieszka Musiał pochodzi z Bolesławca. W kościele na placu Zamkowym, w którym dała koncert, została ochrzczona, przyjęła I Komunię Świętą i Bierzmowanie. Dlatego ten występ był dla niej wyjątkowy - co wyraziła w podziękowaniach dla organizatorów i proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zgromadzeni brali czynny udział w koncercie - kilka piosenek odśpiewali wspólnie z zespołem, na stojąco.

Prowadzący Marsz, o. Piotr podziękował na zakończenie wszystkim uczestnikom, organizatorom i zespołowi za świetny koncert. Podkreślił szczególnie rolę świeckich w kościele, którzy organizując inicjatywy robią to z potrzeby serca - Katolik nie ma siedzieć tylko w kościele, ale aktywnie uczestniczyć w różnych wydarzeniach.

Organizatorzy - Bolesławieckie Stowarzyszenie AKTYWNI, dziękują serdecznie: Bolesławieckiemu Ośrodkowi Kultury - Międzynarodowemu Centrum Ceramiki za profesjonalne nagłośnienie - co szczególnie zostało to podkreślone przez gwiazdę wieczoru, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży za pomoc w organizacji, Policji za zabezpieczeni trasy i sponsorom, bez których ta inicjatywa nie mogłaby się odbyć:

  • Anna i Janusz Chudyba
  • Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka
  • Jan Cołokidzi
  • Zgromadzenie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w Bolesławcu
  • ks. Stanisław Kusik
  • ks. Wojciech Mroszczak
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Warcie Bolesławieckiej

Organizator: Bolesławieckie Stowarzyszenie Aktywni. Współorganizatorzy: Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu, Bolesławiecki Campus Światowych Dni Młodzieży, Parafia pw. św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu, Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu, Stowarzyszenie Rodzina Polska, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

OBEJRZYJ RÓWNIEŻ FOTOREPORTAŻ ANDRZEJA RASZCZUKA

Komentarze

Pięknie oby więcej takich inicjatyw

To była obraza Boga ,,,nigdy wiecej takiej parady, Brak modlitwy i powagi sprawy,Zakonnicy niewiadomego pochodzenia skaczący w tancu hoholim pod ratuszem o godz.15:00- zamiast Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zakonczenie cyrku w Domu Bożym na Placu Zamkowym- obraza Boga- pod Ołtarzem odwróceni tyłkami do Majestatu Boga. Boże wybacz im bo nie wiedzą co czynią ,,za zgodą "proboszczów" - czyich i komu służą?, a komu powinni służyc w Kosciele Bożym??? To nie miejsce na zabawe i teatr - to miejsce BOGA-miejsce Swiete !!!! " Moi kapłani w moim Kosciele plują mi w twarz i krzyżują tak samo jak robili Żydzi" - użala się Pan Jezus nasz Zbawiciel i nasz Pan i Król !!!

Otóż, to nie jest pielgrzymka - to jest Marsz dla Życia i Rodziny. Niepoważne jest paradowanie z czerwonych płaszczach :) Życzę dużego kubła wody na swoją rozpaloną główkę.

Koń by się uśmiał. Brak modlitwy? A Msza św. na początek, dwóch kapłanów modlących się w intencji uczestników Marszu, ich rodzin itd.?

Natomiast Marsz nie jest marszem religijnym. Uczestniczą w nim również ludzie, którzy nie wierzą w Boga. Amen!

ksiądz Mroszczak ma na imię Wojciech

Pełna zgoda :) Poprawione!

Pozdrawiam!

A dlaczego w mojej parafii nie było informacji na ogłoszeniach parafialnych, że organizowany jest Marsz?

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image