IV Marsz dla Życia i Rodziny w Bolesławcu

Ponad trzysta osób manifestowało w Bolesławcu swoje poparcie dla tradycyjnego modelu rodziny - opartego na związku kobiety i mężczyzny, poparcie dla pełnej ochrony życia – od poczęcia do naturalnej śmierci. To już czwarta edycja takiego pochodu w naszym mieście, którego celem jest także integracja środowisk wspierających rodzinę.

W piątek, 15 września wydarzanie poprzedziła specjalna Msza Święta i modlitwa Uwielbienia w intencji życia poczętego sprawowana przez o. Dominika Bochenka SP w kościele pw. św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu.

Sama inicjatywa bolesławieckich Marszów dla Życia i Rodziny pojawiła się na legnickim Marszu, który zawsze odbywa się w Niedzielę Palmową. Kończy się to jednym wielkim oratorium. Stwierdziliśmy, że takie marsze wypada zorganizować w Bolesławcu, i że chcielibyśmy spróbować. Pierwszy Marsz zorganizowaliśmy w 2014 roku. W tym Marszu wzięło udział ponad pięćset osób. Od tamtego czasu z zapałem działamy organizując kolejne Marsze – mówi Łukasz Molak, jeden z organizatorów Marszu.

Dzisiejszy Marsz rozpoczęła się Eucharystią o godzinie 13:30 w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, której przewodniczył o. Adam Langhammer SP, a Słowo Boże wygłosił o. Dominik Bochenek SP.

[...] rodzina dzisiaj bardzo potrzebuje przebaczenia. Kiedy jest przebaczenie w rodzinie – jest życie. [...] Łucja, która doświadczyła wielu objawień w Fatimie, powiedziała, że ostateczna bitwa między Panem Bogiem a szatanem będzie o małżeństwo i rodzinę. [...] i dlatego nasz dzisiejszy Marsz jest tak bardzo ważny – mówił o. Dominik Bochenek SP.

Tegoroczny pochód ruszył o godzinie 14:30 spod kościoła przy ulicy Elizy Orzeszkowej, skąd uczestnicy przeszli ulicą Staszica, Grunwaldzką i Sądową aż do Rynku, z którego skierowali się do Bazyliki Maryjnej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja. Po godzinie 15:00 Marsz doszedł do Bazyliki Mniejszej, w której została odmówiona wspólna koronka do Miłosierdzia Bożego.

Udział w Marszu przekroczył liczbę 300 uczestników. Zdaniem organizatorów to bardzo dobra frekwencja.

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że niemalże wszyscy uczestnicy Mszy Świętej wzięli udział w pochodzie – mówi Łukasz Molak. – Pierwszy raz udało nam się zorganizować Marsz po Mszy prowadzonej przez ojców pijarów, którzy również włączyli się w organizację. Nie skupiamy się jednak na ilości uczestników, ale na jakości – to znaczy ważne jest dla nas to, że ludzie są świadomi tego, po co są, biorą udział w takich Marszach i dlaczego chcą manifestować wartości chrześcijańskie – podkreśla organizator. – Oczywiście, chciałoby się, by w tym Marszu brały udział tysiące ludzi, ale cieszymy się każdą osobą, która dzisiaj przyszła i pomodliła się – dodaje.

Zwieńczeniem pochodu była ostatnia część programu, jaką był koncert uwielbieniowy poprowadzony przez zespół kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

Małgorzata Wołowicz

fot. Sławomir Puciato

Komentarze

Wspaniała inicjatywa i atmosfera podczas marszu.
Dziękujemy organizatorom.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image