KS Kolonia - LKS Kraśnik Dolny 2:1 [FOTO]

W niedzielne deszczowe popołudnie na boisku przy ulicy Spółdzielczej pierwszy mecz w "8 LIDZE MISTRZÓW" przed własną publicznością rozpoczął jedyny bolesławiecki klub piłkarski w naszym mieście KS Kolonia Bolesławiec.

W rundzie wiosennej klub swoje mecze rozgrywa na stadionie miejskim przy ulicy Spółdzielczej. W pierwszym meczu na własnym stadionie przyjechał lider B-klasy LZS Kraśnik. Zawodnicy gospodarzy okazali się niegościnni - wygrywając 2:1.

Pierwsza część spotkania była wyrównana, zespół z Kraśnika jak na lidera przystało grał ofensywnie, starając się być dłużej przy piłce. Zawodnicy Koloni grali uważnie w obronie wyprowadzając groźne kontrataki. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 1:0 po historycznej bramce Michała Kozioła, duża zasługa w tym naszego bramkarza Tomasza Kargula, który trzykrotnie popisał się wspaniałymi interwencjami ratując zespół przed utratą gola.

Druga część spotkania wyglądała podobnie do pierwszej. Zespół z Kraśnika atakował, a Kolonia grała bardzo uważnie w defensywie rozbijała ataki zawodników gości na 20 metrze od swojej bramki i mądrze kontratakowała. Po efektownej interwencji Kowalczyka w swoim polu karnym (wybił piłkę przewrotką) zawodnicy Koloni przeprowadzili zabójczą kontrę uwieńczoną bramką dla naszego zespołu, którą strzelił Mateusz Puławski dobijając uderzenie Mirka Markowskiego.

Kolonia po kolejnym kontrataku strzeliła 3 bramkę, lecz sędzia jej nie uznał. W ostatnich 20 minutach meczu zespół z Kraśnika postawił wszystko na jedną kartę, starając się zmienić niekorzystny wynik meczu. Nasz bramkarz skapitulował po strzale z rzutu wolnego, czym LKS Kraśnik zmniejszył rozmiary porażki i ustalił wynik meczu na 2:1. W drugiej połowie meczu więcej sytuacji mieli zawodnicy Koloni. Mecz toczył się w trudnych warunkach przy padającym deszczu, mimo tego zawodnicy obu drużyn stworzyli niezłe widowisko i grupa około 50 widzów na pewno była zadowolona z przyjścia na stadion.

Drużyna KS Kolonia wystąpiła w następującym składzie: Kargul, Czechowski, Wejk, Kowalczyk, Dul, Szarycz, Pawłowski, Lesiuk, Puławski, Markowski, Kozioł Michał, rezerwowi Mitura, Szkadun, Romanowicz, Łuc, Zauer, Bodzioch, Kozioł Grzegorz.

Na uwagę zasługuje dobre przygotowanie fizyczne naszej drużyny, a zmiennicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wnosząc dużo pozytywnego do gry zespołu zgłaszając aspiracje do gry w pierwszym składzie.

W najbliższą niedzielę 17 kwietnia klub KS Kolonia rozegra mecz na wyjeździe z Orłem Gościszów, a już 24 kwietnia o godzinie 15:00 klub zapewni dużą dawkę emocji mieszkańcom naszego miasta grając mecz z drużyną Roan Tomisław.

Zawodnicy oraz zarząd klubu pragnie podziękować za doping w meczu z Kraśnikiem oraz serdecznie zapraszają na mecz z Tomisławem.

Zapraszamy również do odwiedzin profilu drużyny na Facebooku.

Kategorie ogólne: 

Komentarze

BRAWO KOLONIA wkoncu mamy poważny klub.

Szczęśliwi kibice w Bolesławcu w końcu zwycięstwo drużyny z naszego pięknego miasta przy Spółdzielczej od ponad pół roku nie można było świętować Brawo Kolonia

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image