banner_moli_sklep_zycia.jpg

Mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w lidze lekkoaltetycznej [FOTO]

Mistrzostwa przeprowadzone zostały zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S. Dolny Śląsk, w ramach i według regulaminu DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADY, dnia 26.09.16. na stadionie miejskim w Bolesławcu, a przeprowadzone zostały wspólnie z MOSiR.

Mistrzyniami Powiatu zostały: Skuła Julia, Gasiak Martyna, Luszka Dagmara, Polańska Magdalena, Perdon Dominika, Rudek Anna, Olszowa Małgorzata, Deberny Natalia, Janiec Eryka, Czerner Martyna, Wołoszyn Marta, Sałek Ida, Gęsior Wiktoria, Godek Weronika i Marszałek Jadwiga (op. Posacki Ryszard), a Mistrzami Powiatu zostali : Posłuszny Piotr, Gruszecki Kornel, Ćwik Miłosz, Herbut Kamil, Komada Piotr, Kwoczka Jakub, Zazula Michał, Zamojski Kordian, Tofil Miłosz, Kozak Gracjan, Piotrowski Bartosz, Walczak Jakub, Borawski Arthur, Krawiec Kamil i Stec Eryk (op. Markowski Tomasz) i to w.w. wystartują w zawodach wojewódzkich 29.09.16. we Wrocławiu.

Na zakończenie zawodów uczestniczącym Szkołom wręczono pamiątkowe dyplomy, a zwycięskim drużynom puchary.

Zespoły szkolne liczyły po 15 osób, uczestnicy startowali w biegach na 100 m., 300 m., 600 m. (dziewczęta), 1.000 m. (chłopcy), 80 m.p/pł. (dziewczęta), 110 m./pł. (chłopcy), w sztafecie 4x100 m., oraz w skoku w dal i wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem,i dyskiem, a wyniki indywidualne przeliczane były na punkty wg. tabeli lekkoatletycznej. Szkoły mogły wystawić po 3 zawodników do konkurencji, ale do punktacji dla drużyny liczyły się wyniki 12 najlepszych zawodników. Suma pkt. decydowała o miejscu Szkoły.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT

1. GIMNAZJUM 1 BOLESŁAWIEC = 1.207 PKT.
2. GIMNAZJUM 2 BOLESŁAWIEC = 1.163 PKT.
3. GIMNAZJUM 4 BOLESŁAWIEC = 580 PKT. 7 wyników.
4. GIMNAZJUM GROMADKA = 380 PKT. 8 wyników.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA CHŁOPCÓW

1. GIMNAZJUM 2 BOLESŁAWIEC = 1.505 PKT.
2. GIMNAZJUM 1 BOLESŁAWIEC = 981 PKT.
3. GIMNAZJUM IWINY = 896 PKT.
4. GIMNAZJUM GROMADKA = 670 PKT.
5. GIMNAZJUM 4 BOLESŁAWIEC = 566 PKT. 9 wyników.

Indywidualnie najwięcej pkt. zdobyły/li:

1. Goss Martyna G 4 Bc. - 160 za 12,81 sek. w biegu na 80 m./pł.
2. Tomczyk Wiktoria G 2 Bc. - 144 za 10,30 m. w pchnięciu kulą.
3. Rogula Julia G 4 Bc - 137 za 1:44,51 min. w biegu na 600 m.
4. Rudek Anna G 1 Bc. - 129 za 13,69 sek. w biegu na 80 m./pł..
5. Olszowa Małgorzata G 1 Bc. - 116 za 14,15 sek. w biegu na 80 m/pł.
6. Luszka Dagmara G 1 Bc. - 110 za 47,53 sek. w biegu na 300 m.

1. Kozak Gracjan G 2 Bc. - 213 za 59,20 m. w rzucie dyskiem.
2. Posłuszny Piotr G 2 Bc. - 156 za 11,41 sek. w biegu na 100 m.
3. Komada Piotr G 2 Bc. - 141 za 39,29 sek. w biegu na 300 m.
4. Stec Eryk G 2 Bc. - 140 za 45,34 m. w rzucie oszczepem.
Sztafeta 4 x 100 m. G 2 Bc. - 140 za 48,80 sek.
5. Krawiec Kamil G 2 Bc. - 136 za 44,36 m. w rzucie oszczepem.
6. Herbut Kamil G 2 Bc. - 130 za 39,97 sek. w biegu na 300 m.

Opracował - Stanik Jerzy

Dodaj komentarz

zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image