W drodze do Częstochowy

XXV Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 29 lipca - 7 sierpnia 2017 roku, tegoroczne hasło: Na drodze pokuty i odnowy...

Nasza bolesławiecka grupa Pomarańczowa nr 3 wychodzi z Bolesławca 27 lipca, wraz z nią idzie grupa z Nowogrodźca (która wyruszy od siebie 26 lipca), a 28 lipca do "Trójki" dołączy Chojnów. 

29 lipca pielgrzymi z całej diecezji spotkają się w Legnicy, by w godzinach poranych spod katedry wyruczyć wspólnie w stronę Jasnej Góry.

W Niedzielę 7 maja w bolesławieckiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ks. Przewodnik bolesławieckiej Trójki -  Dawid Kostecki, na każdej ze Mszy Świętych opowiadał o swoim doświadczeniu pielgrzyma. Pomimo bliskiego związku z kościołem za czasów swojej młodości, nie był zbytnio zainteresowany tą formą "pokuty" - ale namowy rodziny w końcu przekonały go do doświadczenia tej szczególnej modlitwy w drodze:

Pan Bóg ma poczucie humoru, nigdy bym nie przypuszczał, że stanę po drugiej stronie ołtarza i że Biskup powoła mnie aby być przewodnikiem na region Nowogrodziec - Bolesławiec - Chojnów. Jestem tu aby o tym doświadczeniu pielgrzymowania powiedzieć innym i zachęcić ich do takiej formy modlitwy, pielgrzymka pomimo swojego pokutnego charakteru, jest to także forma wielkiej radości (...) Pielgrzymka była wielkim ugruntowaniem dla wiary – dla mojego powołania kapłańskiego.

Podkreślał, że każde powołanie zasługuje na przemodlenie, a na pielgrzymce jest dużo czasu na rozeznanie - kontakt z Bogiem. Zwrócił także szczególną uwagę, że sam fakt uczestnictwa to szczególne świadectwo, które jest odczuwalne przez naszych bliskich. Nasze Rodziny, znajomi z pracy, inni ludzie z którymi mamy kontakt, proszą o modlitwę, pokładają w nas nadzieję - nadzieję w Bogu.

Każdy uczestnik Mszy mógł zaopatrzyć się w kopertę "Intencja polecona - poczta pielgrzymkowa", należy w niej wpisać swoje intencje i przekazać pielgrzymom. Jest to także misja pielgrzymów, noszenie kopert i codzienna modlitwa rózańcowa w zapisanych intencjach. Za symboliczną ofiarę można nabyć kalendarz pielgrzymkowy, widniejące na nim wyjątkowe rysunki są autorstwa pielgrzyma, Marcina Sachera. Czy dasz radę przejść kilkadziesiąt kilometrów dziennie...

jeśli macie nogi i za bardzo te nogi nie bolą - to dacie radę... 

Zapisy i wszelkie pytania prosimy kierować do ks. Przewodnik bolesławieckiej Trójki -  Dawida Kosteckiego, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu (os. Kwiatowe) tel. 603 83 50 83. Facebookowy profil bolesławieckiej Trójki

Sławomi Puciato

Dodaj komentarz

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
zapisując komentarz akceptujesz regulamin strony - wszelkie niecenzuralne słowa nie zostaną wyświetlone
Target Image