Zagłębie - Legia 1-3 [FOTO - OPRAWA KIBICÓW Z BOLESŁAWCA]

W 23. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Zagłębia Lubin przegrało 1:3 (0:1) z Mistrzem Polski Legią Warszawa. Na meczu została zaprezentowana opraw poświęcona kibicom z Bolesławca - przygotowana przez Fan Club Bolesławiec na 30 lecie - obecności kibiców z miasta ceramiki na meczach Zagłębia. Widzów: 10 892

Bramki: Arkadiusz Woźniak 56 - Thibault Moulin 36, Maciej Dąbrowski 82, Sebastian Szymański 88

Składy:

KGHM Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 77. Sebastian Madera, 33. Ľubomír Guldan, 3. Đorđe Čotra - 9. Arkadiusz Woźniak, 28. Łukasz Piątek (85, 19. Filip Jagiełło), 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński, 14. Łukasz Janoszka (85, 90. Ján Vlasko) - 13. Martin Nešpor.

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 6. Guilherme (80, 53. Sebastian Szymański), 75. Thibault Moulin, 15. Michał Kopczyński, 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 22. Kasper Hämäläinen (85, 3. Tomasz Jodłowiec) - 32. Miroslav Radović.

żółte kartki: Janoszka, Nešpor, Todorovski - Guilherme, Hloušek, sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Relacja na żywo:

• Koniec! Zagłębie Lubin przegrywa z Legią 1-3.
  • 3 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.
  • 87 minuta - Szymański... 1:3. Czy tam był spalony??? Powtórki telewizyjne pokazują, że był...
  • 84 minuta - dwie zmiany w Zagłębiu, jedna w Legii. Schodzą Łukasz Janoszka, Łukasz Piątek, Kasper Hamalainen wchodzą - Jan Vlasko, Filip Jagiełło, Tomasz Jodłowiec.
  • 82 minuta - bramka dla Legii... Maciej Dąbrowski.
  • 82 minuta - poprzeczka dla Legii - Hamalainen !!!
  • 80 minuta - zmiana w Legii - schodzi Guilherme, wchodzi Szymański.
  • 79 minuta - doskonałe dośrodkowanie Starzyńskiego. Strzał głową przechodzi obok bramki.
  • 77 minuta - Świetna akcja Vadisa Odjidja-Ofoe. Radovic strzela obok bramki.
  • 10892 widzów stawiło się na stadionie Zagłębia! BRAWO!
  • 74 minuta - dwa rzuty rożne dla Legii. Ale bez zagrożenia bramki Polacka.
  • 71 minuta - co tu się dzieje??? Bramka dla Zagłębia.... ponownie spalony! Niewiarygodne!
  • 70 minuta - Todorovski pospieszył się ze strzałem i piłka przeleciała 2 metry nad bramką. A szkoda, bo było można inaczej rozegrać tę akcję.
  • 67 minuta - Starzyński próbował strzelić bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, ale Malarz nie dał się zaskoczyć
  • 62 minuta - ufffff.... Guilherme strzela obok słupka
  • Naprawdę gra Zagłębia może się podobać!
  • 60 minuta - goool dla Zagłębia, ale był spalony. Szkoda.
  • 56 minuta - GOOLLLL Arkadiusz Woźniak !!! 1-1
  • 55 minuta - świetna akcja Zagłębia. Maciej Dąbrowski ratuje Legię przed utratą bramki.
  • 49 minuta - rzut rożny dla Legii. Maciej Dąbrowski uderza obok bramki.
  • 47 minuta - dobry początek Zagłębia. Zagrożenie pod bramką Arkadiusza Malarza.
  • Rozpoczynamy 2 połowę!
  • W przerwie uroczystości 70-lecia Zagłębia Lubin.
  • Po stracie bramki z zawodników Zagłębia trochę "zeszło powietrze". Legia spokojnie rozgrywa piłkę.
  • 36 minuta - Bramka dla Legii - Thibault Moulin... 0:1
  • 32 minuta - na trybunach oprawa Zagłębia Lubin - 30-lecia FC Bolesławiec! "Dla nas nie ważne są wyniki - 30 lat - fanatyzm trwalszy od ceramiki"
  • 30 minuta - Todorovski fauluje przed polem karnym i Legia będzie miała rzut wolny z 20 metrów. Vadis nad bramką.
  • 28 minuta - odpowiedź Zagłębia. Obronną ręką wychodzi Malarz, a Woźniak strzela ponad bramką.
  • 27 minuta - Radovic zakręcił Maderą, podał wzdłuż bramki, ale Odjidja-Ofoe nie przeciął jej lotu.
  • 25 minuta - gorąco pod bramką Zagłębia. Na całe szczęście piłkarze Legii nie umieścili piłki w bramce.
  • 22 minuta - Odjidja-Ofoe strzela ponad 2 metry nad bramką.
  • 20 minuta - Janoszka! Obok bramki....
  • Przodek wygląda dzisiaj naprawdę przyzwoicie!
  • Pierwszy kwadrans za nami. Oglądamy dobry mecz, oby tak dalej, czekamy na bramki.
  • 15 minuta - strzał Radovicia broni Polacek!
  • 14 minuta - Piątek puszczony w uliczkę pomiędzy obrońców, ale Malarz był szybszy.
  • 11 minuta - Bardzo dobra akcja piłkarzy Legii i Guilherme marnuje 100% okazję.
  • Proste błędy w wykonaniu piłkarzy obu zespołów.
  • 7 minuta - wyjątkowo nerwowa gra obrońców gości i mamy rzut rożny.
  • W barwach Legii występuje były zawodnik Zagłębia Maciej Dąbrowski.
  • Kontra Legii w wykonaniu Guilherme przerwana przez obrońców.
  • Koronkowa akcja Zagłębia! Niestety przerwana na 15 metrze od bramki Malarza.
  • Rozpoczęli piłkarze Zagłębia Lubin!
  • Minuta ciszy poświęcona zmarłemu w tym tygodniu Edwardowi Kicior.
  • Sędzia Jarosław Przybył wyprowadza piłkarzy na murawę! Za chwilę zaczynamy!
  • Spiker prezentacje składy w których wystąpią zespoły.
  • Warszawski zespół potrafi ściągnąć wyjątkowe tłumy. Dużo osób nerwowo szuka swojego miejsca na trybunach. Zapraszamy częściej :)
  • Przed bramkami wejściowymi duży ścisk. Nie wszyscy zdążą wejść na stadion przed pierwszym gwizdkiem sędziego.
  • Na trybunach przygotowana jest oprawa wykonana przez FC Bolesławiec, który świętuje 30-lecie powstania fanclubu w "mieście ceramiki"