W czwartek w sali kina Forum odbył się Festiwal Tańca, który podzielony został na dwie części: HIP-HOP i taniec współczesny oraz Andaluzja i Orient.

W pierwszej części festiwalu swoją energię i pasję zaprezentowały pracownie HIP-HOP, która prowadzona jest przez instruktorkę Katarzynę Tomczyk-Jakubowską. oraz pracownia tańca współczesnego, nad którą czuwa wieloletnia instruktorka i choreografka Halina Bałacka-Kłak. Widownia przyjęła bardzo dobrze występ młodego zespołu i doceniła młodzieńczą siłę ruchu, dobrze dobraną muzykę i przemyślaną choreografię.

Z kolei w drugiej części zaprezentowała się pracownia tańca flamenco, którą prowadzi instruktorka Magdalena Zientara. Swoim występem przeniosła nas w strony gorącej Andaluzji, dostarczając tym samym gracji i południowego temperamentu. O solidną porcję folkloru arabskiego zadbała instruktorka Idalia Kowara-Schmidt, która ma pod swoimi skrzydłami pracownię tańca orientalnego. Na deskach sali Forum wystąpiła również Szkoła Tańca Orientalnego i Flamenco Tierra Flamenca z Bolesławca, która prowadzona jest przez panie Joannę Bartuś i Elżbietę Eisenblätter.

Gościem specjalnym tej części było Studio Tańca Flamenco Katarzyny Radułowicz z Wrocławia, które zaprezentowało nowe choreografie inspirowane zarówno tradycyjnymi formami flamenco, jak i impresjami do muzyki latynoamerykańskiej i arabskiej. Była to prawdziwa uczta dla oczu i zmysłów.

339120621 538037008500286 6649068975594466242 n
0
Would love your thoughts, please comment.x