Orszak Trzech Króli to wydarzenie, które łączy w sobie religijność z kolorowym folklorem, odbywające się w wielu miejscach Polski, w tym w Bolesławcu. Jest to szczególna okazja, kiedy lokalna społeczność może wspólnie świętować i wziąć udział w jednej z najbardziej urokliwych tradycji.

6 stycznia 2024 roku ulicami Bolesławca przejdzie Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12:00 Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po liturgii, o godzinie 13:00, Orszak wyruszy z Placu Zamkowego.

Tradycyjnie, Orszak Trzech Króli to nie tylko procesja, ale również spektakl, w którym uczestniczą mieszkańcy przebrani za postacie biblijne i anioły, a przede wszystkim za trzech mędrców ze Wschodu. To także okazja do wspólnego kolędowania i bycia razem w atmosferze świątecznej radości.

Kolejnym punktem wydarzenia będzie kolędowanie na Bolesławieckim Rynku o godzinie 14:00. W tym czasie występy zespołu Presbiteri wzmocnią świąteczny nastrój, a uczestnicy będą mogli ogrzać się ciepłym posiłkiem i napojami, co jest szczególnie cenione podczas zimowego stycznia.

Wydarzenie to jest wspierane przez lokalne instytucje i organizacje, w tym przez Miasto Bolesławiec oraz miejscowe parafie i szkoły. Orszak Trzech Króli w Bolesławcu to nie tylko okazja do świętowania, ale również moment, kiedy można ujrzeć żywą tradycję, która od lat przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów z całego regionu.

Warto zaznaczyć, że Orszak Trzech Króli to święto, które ma na celu przypomnienie o uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, nadzieja i pokój. Jest to dzień pełen refleksji i radości, kiedy to, niezależnie od wieku czy przekonań, wszyscy mogą wspólnie świętować i cieszyć się magią Bożego Narodzenia, której echo słychać jeszcze na początku nowego roku.

orszak
0
Would love your thoughts, please comment.x