Grupa „pomarańczowa” wyruszyła dziś z Bolesławca, w długo oczekiwaną wędrówkę na Jasną Górę. Pielgrzymi ze Zgorzelca, Nowogrodźca i Bolesławca wspólnie zmierzają do Częstochowy.

Rankiem, tuż przed wschodem słońca, uczestnicy pielgrzymki zebrali się i modlili podczas Mszy Świętej w parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego w Bolesławcu, prosząc o błogosławieństwo na ten wyjątkowy szlak. Grupa liczyła zarówno młodych pielgrzymów, pełnych zapału i entuzjazmu, jak i doświadczonych wiernych, którzy nie pierwszy raz podejmowali tę długą wędrówkę.

Rozpoczęcie pielgrzymki odbyło się w atmosferze wzruszenia i ekscytacji. Pielgrzymi stawali na starcie z różańcem w ręku, gotowi pokonać kilkudziesięciokilometrową trasę, aby 7. sierpnia dotrzeć do Częstochowy. Wszyscy mieli przed oczami cel, który nabrał dla nich szczególnego znaczenia – Matkę Bożą Częstochowską, Królową Polski.

Pielgrzymka to jednak nie tylko wyzwanie fizyczne, ale także duchowe doświadczenie. W trakcie wędrówki uczestnicy mają okazję do osobistych refleksji, modlitwy i medytacji. Wspólna modlitwa wzmacnia więzi między pielgrzymami, a dzielone doświadczenia budują przyjaźnie na lata.

Przewodnikiem grupy nr „3” jest ksiądz Dawid Kostecki.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x