W czwartek 13. kwietnia odbył się Przegląd Piosenek Bardów Solidarności i Pieśni Patriotycznych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec oraz Starosty Bolesławieckiego.

W przeglądzie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Koncert finałowy uświetnił występ wychowanków Pracowni Wokalnej BOK-MCC i zespołu INIEMAMOCNE z Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu.

W kategorii szkół podstawowych główną nagrodę zdobył duet z Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Bolesławcu – Anna Molak i Maria Mroczek. II miejsca nie przyznano. III miejsce zajął Zespół Biało Czerwoni ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu.

W kategoriach szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Julia Nowacka z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. II miejsce – ex aequo: Apolonia Pohl i Wiktoria Eljaszewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. III miejsce przyznano Natalii Marczyk z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu.

Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta przyznano Martynie Rudzik z Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu, a nagroda Przewodniczącego Jury przypadła duetowi Otylia Dańko i Klaudia Pala.

0
Would love your thoughts, please comment.x