Anna Turbak – Bolesławianka, od kilku lat mieszka w Kanadzie. Patriotyzm, to cecha, którą stara się pielęgnować w swoim życiu, zatem wraz z przyjaciółmi postanowiła pobiec dla Żołnierzy Wyklętych.

Oto kilka zdań Anny:

26 marca 2023 roku odbył się III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym w Parku im. I.J. Paderewskiego w Vaughan. Bieg ten został zorganizowany we współpracy Konsulatu Generalnego RP w Toronto z Team Kanada i SWAP w Toronto. Ideą biegu było upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. Osoby biorące udział w tym wydarzeniu miały do przebiegnięcia symboliczny dystans 1963 metrów.

Bieg ten organizowany jest od trzech lat i uważam, że jest piękną inicjatywą, gromadzącą osoby z różnego przedziału wiekowego w ważnym celu. Polonia kanadyjska jednoczy się, aby oddać hołd bohaterom.

To takie krzepiące, że Polacy na obczyźnie dbają o podtrzymanie pięknych zwyczajów i pielęgnują cenne wartości. To wdzięczny obraz patriotyzmu, szacunku i miłość do ojczyzny, a także tych, którzy dla tej ojczyzny tak wiele poświęcili. Moje serce skacze z radości, że mogłam być częścią tego wydarzenia, ponieważ bycie Polką, to dla mnie wielka duma i zaszczyt.

Z całą pewnością mogę powiedzieć, że niezależnie od tego w jakim zakątku świata będzie dane mi żyć, na pewno zawsze będzie w moim sercu ogromny sentyment do ojczystego kraju, dlatego cieszę się, że mogę antycypować w polonijnych wydarzeniach nawet niemalże 7,000 km od ojczyzny.

Jako redakcja wBolesławcu.pl dziękujemy Annie za Jej patriotyzm i kultywowanie tradycji.

Bieg Tropem Wilczym w Kanadzie
0
Would love your thoughts, please comment.x