Podczas Bolesławieckiego Święta Rodziny i Marszu dla Życia i Rodziny w Bolesławcu manifestowano swoje poparcie dla tradycyjnego modelu rodziny – opartego na związku kobiety i mężczyzny, poparcie dla pełnej ochrony życia – od poczęcia do naturalnej śmierci. To już siódma edycja Marszu dla Życia i Rodziny w naszym mieście, którego celem jest także integracja środowisk wspierających rodzinę, a zarazem druga edycja Święta Rodziny.

W piątek, 12 maja, wydarzanie poprzedziła projekcja filmu „Zderzenie Cywilizacji”, konferencja i dyskusja „Jak wychowywać nasze dzieci, aby nie zrobił tego ktoś inny?”, którą poprowadził Paweł Kwaśniak, Dyrektor ds. kontaktów zewnętrznych z Centrum Życia i Rodziny. Bardzo ważnym elementem była również Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Sobotni Marsz rozpoczął się Eucharystią o godzinie 15:00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której przewodniczył ks. dr Stanisław Kusik, a Słowo Boże wygłosił o. Dominik Bochenek SP.

[…] rodzina dzisiaj bardzo potrzebuje przebaczenia. Kiedy jest przebaczenie w rodzinie – jest życie. […] Łucja, która doświadczyła wielu objawień w Fatimie, powiedziała, że ostateczna bitwa między Panem Bogiem a szatanem będzie o małżeństwo i rodzinę. […] i dlatego nasz dzisiejszy Marsz jest tak bardzo ważny – mówił o. Dominik Bochenek SP.

Tegoroczny pochód ruszył o godzinie 16:00 spod kościoła przy Placu Zamkowym, skąd uczestnicy przeszli do Rynku, z którego skierowali się na teren Szkół Pijarskich, przy ul. Bankowej, gdzie dla uczestników przygotowany poczęstunek. Udział w Marszu wzięły całe rodziny, środowiska wspierające rodzinę.  

Jestem zadowolony, że wszyscy uczestnicy Mszy Świętej wzięli udział w Marszu – mówi Łukasz Molak. – Ważne jest dla nas to, że ludzie są świadomi tego, po co są, dlaczego biorą udział w takich Marszach i dlaczego chcą manifestować wartości chrześcijańskie, wartości rodziny – podkreśla organizator. – Cieszymy się każdą osobą, która dzisiaj przyszła. dodaje.

Zwieńczeniem Święta Rodziny były tańce integracyjne, zabawy na świeżym powietrzu, a także Musical “Miej odwagę być mądrym”.

Podziękowania dla:

  • Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Bolesławcu
  • Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu
  • Animatorów ze Szkół Pijarskich w Bolesławcu
  • Scholii ze Szkół Pijarskich w Bolesławcu
  • wolontariuszy
  • o. Dominika, który jest pomysłodawcą Święta Rodziny!
  • Wszystkich ludzi dobrej woli.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Wiara-Rodzina-Życie, Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów oraz Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu.

zdjęcia: Julia Zarówna

0
Would love your thoughts, please comment.x